Bezpłatny transport

Dowozimy do klienta kilka worków na próbę

Wnosimy węgiel do danego pomieszczenia

Stawiamy na wysoką jakość węgla

Oferujemy opał luzem i workowany

Co to jest certyfikat FSC?

5
(1)

Idea FSC

Idea FSC zrodziła się z pragnienia, by gospodarka leśna była prowadzona w sposób odpowiedzialny przyrodniczo, korzystny społecznie, a także opłacalny ekonomicznie w dłuższym horyzoncie czasowym.
FSC jest międzynarodową organizacją, która wyznacza standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej, biorąc pod uwagę aspekty społeczne, ekologiczne i ekonomiczne.

Kiedy drewno opuszcza las

Kiedy drewno opuszcza las z certyfikatem FSC, zapewnione jest, że certyfikowane firmy w całym łańcuchu dostaw spełniają standardy, tak aby w przypadku produktów zawierających logo FSC mieć pewność, że zostały wykonane z surowców pochodzących z odpowiedzialnych źródeł. W ten sposób certyfikacja FSC pomaga podejmować etyczne i odpowiedzialne decyzje w lokalnym supermarkecie, w księgarni, w sklepie z meblami i w wielu innych miejscach.

Drewno z certyfikatem FSC

Drewno z certyfikatem FSC pochodzi z lasów gospodarowanych w sposób zapewniający ich regenerację, aby nowe drzewa mogły pochłaniać związki węgla. Drewno wymaga najmniej energii podczas produkcji wszelkiego rodzaju standardowych materiałów budowlanych. Drewno ma najlepsze właściwości izolacyjne spośród wszystkich standardowych materiałów budowlanych: 5 razy lepsze od betonu, 10 razy lepsze od cegły oraz 350 razy lepsze od stali. Drewno jest surowcem odnawialnym. W ostatnim etapie jest z niego robiony pellet.


FSC zabrania nielegalnego pozyskiwania drewna, degradacji lasów, a także wylesiania certyfikowanych obszarów.


Certyfikacja w systemie FSC dodaje marce wiarygodności, gdyż klienci mogą zaufać pochodzeniu produktów.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

Powiedz nam, jak możemy poprawić ten post?